Kibrithane

Kibrithane Nerede: Küçükçekmece ilçesinde yer alıyor. Kibrit fabrikası olarak 19. yüzyılda kurulan ve 1900’lü yıllara kadar faaliyetini sürdüren Kibrithane, tarihi dokuyu fotoğraflarına yansıtmak isteyen çiftlerin ilgisini çekebilecek bir mekan. Ancak çok fazla da bilinen bir yer olmadığını hemen söyleyeyim. Bu eski fabrika, terk edilmiş görüntüsüyle gerçekten gelin damat fotoğrafları için çok farklı bir fon oluşturuyor. Kibrithane ile ilgili şu dipnotu da vermeliyim: Fabrikada üretim durduktan sonra kaderine terk edildiği dönemlerde fotoğraf çekimleri için herhangi bir ücret ödenmesi gerekmiyordu. Şimdi yeni sahipleri tarafından restore edilen Kibrithane’de fotoğraf çekim ücreti 2 saat için 300 TL. Fotoğraf çekimlerinden 1 hafta önce mekandan randevu alman yeterli.veya aymira Fotografcılık firması sizin için cekim randevusunu oluşturabilir

Emirgan

Emirgan Korusu Nerede: Sarıyer ilçesinde, Emirgan ve İstinye semtlerinin arasında yer alıyor. İstanbul’un karmaşası içinde kendine özgün konumu ve doğası ile bir anda ayrı bir dünyaya adım attığını hissettirecek bir yer Emirgan Korusu. Dört mevsim güzellikleri ile düğün fotoğrafları için size harika bir alan sunuyor. İçerisinde yer alan köşkleri, göletleri, peyzajı, çiçekleri, ağaçları ve tabii ki Boğaz manzarası fotoğraflarınızı farklı boyutlara taşıyor. Kalabalık günlerde dahi korunun büyüklüğü sayesinde rahatça çekim yaptırabiliyorsunuz. Emirgan Korusu dış çekim için müthiş bir seçenek! Ama özellikle lale mevsiminde çekim günü olarak hafta içini seçmenizde fayda var. Emirgan Korusu giriş ücreti olarak otopark dışında başka bir ödeme yapmadan dilediğiniz gibi çekimler yaptırabileceğiniz bir yer. Emirgan Korusu’ndan sonra sahiline de inerek enfes Boğaz manzarası ile günü tamamlayabilirsiniz. İstanbul düğün fotoğrafçısı Aymira fotoğrafcılıgın’in burada çektiği birçok kare var. Fikir vermesi açısından firma sayfasını ziyaret edebilir, dilersen fiyat teklifi alabilirsin.

Fotoğrafhane

Ataşehir’de bulunan Fotoğrafhane, birçok çekim alanına sahip kapalı bir mekândır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında tercih edilebilecek tavsiye listemizdedir. Fotoğrafhane’ye özel “mekân ücreti dahil” çok uygun güncel kampanyamız için , bize WhatsApp’tan yazabilirsiniz.

Belgrad Ormanı

İstanbulun en büyük ormanlarından birisi olan sayıryer de bulunan belgrad ormanında eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz, bungalov tarzı evlerin etrafında ve yeni çekim konsemptleri ile farklı fotoğraflar çekilebilirsiniz. Rezervasyon için uygun bir fiyata fotoğraf çekim ücreti bulunmakta.

Çırağan Sarayı

İstanbul’un en değerli yapıtları arasında yer alan Çırağan Sarayı Beşiktaş ile Ortaköy arasında yer almaktadır.
Günümüzde önemli organizasyonlar veya düğünlerin yapıldığı Çırağan Sarayı, gösterişli bir mimariye ve konuma sahiptir.
Bu sebeple herkesin büyük ilgisini çeken yapıtlar arasındadır. Ayrıca İstanbul’un tarihi kimliğine de büyük değer katmaktadır.
Bu sebeple İstanbul’un gezilecek önemli yerlerinden birisidir. Günümüzde Çırağan Palace Kempinski Oteli olarak hizmete sunulmuş olan Çırağan Sarayı İstanbul’un merkezi konumunda yer almaktadır. Bu sebeple İstanbul’un birçok yerinden ulaşımı oldukça kolaydır. Pek çok ulaşım aracı ve taksi ile Çırağan Sarayına ulaşmak mümkündür.
düğün çekimleri için önceden rezervasyon yapılması şarttır.

Sait Halim Paşa Yalısı

Sait Halim Paşa Yalısı İstanbul Yeniköy de bulunuyor.
Mimari yapısıyla muhteşem bir görüntüye sahip ve tarihi dokusu ile mükemmel bir uyum içinde duğün çekimi isteyen çiftlerimiz bu mekanı tercih edebilir.
Düğün fotoğraf çekimi için önceden rezervasyon şarttır. Mekan çekim ücreti 1700 TL…

Yıldız Parkı

Yıldız parkına beşiktaşta çırağan caddesinden girerek ulaşabilirsiniz.genellike avrupa yakası düğün fotografcılarının yazın en ugrak yerlerindendir
İçerisine girer girmez tarihi dokusu sizi büyüleyecektir.
Hem tarihi yapıların hemde yeşil alanların fazla olması fotoğraf çekimi için tercih edilmesine sebep oluyor.
Rezervasyon ve herhangi bir fotoğraf çekim ücreti isteyemen Yıldız parkına sadece otopark ücreti ödüyorsunuz.

Kilyos

Avrupa yakasının fotoğraf çekimi için kullanılabilecek en iyi kumsallarından birisi olan kilyos plajı özellikle video klip çekmek isteyenler için çok ideal bir yer.çekim saati olarak en uygun akşam 4-6 arasıdır , hafta içi düğün telaşı olmadan yapılan çekimler için en güzel sahil yerlerinden biridir.

Kalenderhane

İstanbulun fatih ilçesinin karagümrük mahallesinde yer alan tarihi kalenderhane sayılı kapalı mekanlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.
Sadece kapalı değil açık bahçeside var. Havaların güzel olduğu zamanlarda hem bahçe hemde kapalı mekanları kullanabilirsiniz.
Diğer mekanlar gibi rezervasyon gerekli ve belirli bir ücret karşılığında 2 saatlik fotoğraf çekimi yapabiliyorsunuz.”mekân ücreti dahil” çok uygun güncel kampanyamız için , bize WhatsApp’tan yazabilirsiniz